Next Level Ofis, Kızılırmak Mh. Eskişehir Yolu No:3 Çankaya, Ankara
Bizi Takip Edin :
Barındırma

Bulut Sunucu

Bulut Sunucu

Bulut Sunucu Nedir?
Bulut sunucu, fiziksel sunucular üzerinde çeşitli sanallaştırma araçları kullanılarak oluşturulan sanal sunucu hizmetidir.

Bulut Nedir?
Bir yazılım veya uygulama hizmetinin parçası olarak kiralanabilen internete bağlı birkaç sunucuyu ifade eder. Bulut yükü paylaşmak için birkaç sunucunun birbirine bağlandığı bileşeni de ifade edebilir. Bu durum da tek bir güçlü makine kullanmak yerine, karmaşık işlemlerin birden çok küçük bilgisayara dağıtabileceği anlamına gelir.

Bulut Sunucunun Avantajları Nelerdir?
Bulut sunucuları hızlı, kararlı ve güvenilirdir. Fiziksel sunucularda olduğu gibi donanımsal sorunlar yaşamazsınız.
Fiziksel sunuculara göre daha düşük maliyeti vardır ve daha çok kaynağa sahip olursunuz. Fiziksel sunuculara göre daha hızlıdır. Bellek ve disk ekleme işlemleri kolay, hızlı ve daha düşük ücrete sahiptir.
Herhangi bir yazılım sorunu ortamınızdan izole edildiğinden kullanıcısına istikrar ve güvenlik sağlar. Diğer bulut sunucuları sizi etkilemez. Yani diğer kullanıcılar bulut sunucusuna fazla yükleme yaptığında sizin bulut sunucunuz bundan etkilenmez.
Bir merkezden aynı anda birçok kişinin çalışabilmesine imkan vermektedir. Aynı proje üzerinde çalışan herkesin tek bir merkeze erişmesi iş akışını hızlandırıp işleri kolaylaştırmaktadır. Çünkü bulut sunucular her zaman ve her yerden ulaşılabilirlerdir.
Kaynakların donanımlar arası dağıtılmış olmasından kaynaklı bulut sunucular ekstra güvenliğe sahiptir. Fiziksel sunuculara kıyasla siber saldırı ya da donanımsal hatalar bulut sunucularında görülmemektedir.

Veriweb Bulut Sunucu Hizmeti Nedir?
Veriweb Dijital Dönüşüm ve Yazılım Şirketi olarak size uygun bulut sunucuyu seçip gerekli tüm işlemleri yapıyoruz.
 

Bulut Sunucu