SSL Güvenlik Sertifikası Önemi Nedir?

Okuma Süresi: 2 dakika

SSL Güvenlik Sertifikası web sitelerin de güvenli bir altyapı oluşturarak sitenize giren ziyaretçilerin ve sizin güvende olmanızı sağlar.

Tarayıcılar (Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi) aracılığı ile web sitenizi gelen kullanıcıların yapmış oldukları işlemler başka kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilese bile 
şifrelenmiş veri olduğundan dolayı çözülmesi imkansızdır.

Özellikle E-Ticaret sitelerin de bankalar tarafından zorunlu olan SSL (Secure Socket Layer) son yıllarda Google tarafından üretilen bir tarayıcı olan Chrome'da Güvenlik Sertifikası olmayan siteler "Güvenli Değil" - "Korumasız Bağlantı" olarak tanımlanmaya başlanmıştır.

Veriweb E-Güvenlik

Ürün ve Hizmet Sunan Firmalar İçin Önemi

Kurumsal hizmetler veren firmanızın veya kurumunuzun sitesini ürün veya hizmet satın almak, teklif almak gibi ihtiyaçlardan dolayı ziyaret eden kişiler bu uyarılar sebebiyle endişeye düşebilir, satın alma veya talep formu doldurmandan sitenizden çıkabilir böylece müşteri kaybı yaşayabilirsiniz.

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Açısından Önemi

Google aramalar da listelenen web sitelerin de güvenlik sertifikasının kontrolünü artık yapmaya başlamıştır. Sıralama ölçüsü olarak SSL sahibi olan web sitelerini daha ön sırada listeleme kriterini eklemiştir. Bu sebepten dolayı firma ve kurumunuzun web sitesi arama motorlarında kaybolmasını istemiyorsanız Güvenlik Sertifikası edinmeniz gerekmektedir.

SSL (Güvenlik Sertifikası) Nasıl Edineceksiniz.

Veriweb E-Güvenlik birimi web siteniz deki yazılım hataları ve açıkların kontrolü ile birlikte Güvenlik Sertifikası yükleme hizmeti vermektedir. https://veriweb.com.tr/e-guvenlik linkten daha detaylı bilgi edinebilir Online İşlemler sayfamızdan ise Güvenlik Sertifikanızı temin edebilirsiniz.

Güncellenme Tarihi: 27.09.2019

E-Tahsilat

E-Tahsilat yazılımı'nın Başarı hikayelerinde sizi de görmek isteriz!

E-Tahsilat yazılımını kullanan mutlu müşterilerimiz aylık tahsilat oranlarını %40 arttırmıştır. E-Tahsilat yazılımı standart pos ve mail order sistemlerin vermiş olduğu güvensizliği ortadan kaldırarak Bankanız ile Müşteriniz arasında güvenli bağlantı ile ödeme almanızı kolaylaştırır.

Detaylı Bilgi