Etbis (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi)

Okuma Süresi: 1 dakika

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, E-Ticaret üzerinden yapılan ticareti kayıt altına alma ve bu kayıtların istatiksel verilere dönüştürülmesi için kurulan bir sistemdir.

İnternet üzerinden ürün veya hizmet satışına başlayan kişilerin ETBİS'e kayıt yaptırma zorunluluğu  11 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan "Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ" ile başlamıştır.

E-Ticaret üzerinden ürün / hizmet satışı yapanların bu tebliğin gereğini yerine getirmemeleri durumunda 5.000 TL'den 20.000 TL ye kadar idari para cezası uygulanmaktadır.

ETBİS - Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi

ETBİS'e Neden Kayıt Olmalısınız?

Türkiye'de hizmet vermekte olan E-Ticaret firmalarını kayıt altına alarak, bu platformları kullanan vatandaşların güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamaktadır.

E-Ticaret sitenizi ETBİS'de yayınlanarak güvenilir bir firma olduğunuzu müşterinize kanıtlamış olduğunuz için E-Ticaret yapacak herkesi bu sisteme kayıt olmalarını önermekteyiz.

ETBİS'e Nasıl Kayıt Olurum?

Veriweb E-Ticaret Yazılımı ETBİS'i desteklemektedir. Web sitenizi satışa hazır hale getirdikten sonra sizinle beraber resmi başvuru işlemlerini beraber gerçekleştiriyoruz. Bu yasal zorunluluktan kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz.

Güncellenme Tarihi: 28.09.2019

E-Tahsilat

E-Tahsilat yazılımı'nın Başarı hikayelerinde sizi de görmek isteriz!

E-Tahsilat yazılımını kullanan mutlu müşterilerimiz aylık tahsilat oranlarını %40 arttırmıştır. E-Tahsilat yazılımı standart pos ve mail order sistemlerin vermiş olduğu güvensizliği ortadan kaldırarak Bankanız ile Müşteriniz arasında güvenli bağlantı ile ödeme almanızı kolaylaştırır.

Detaylı Bilgi