HİZMET SÖZLEŞMESİ

E-Ticaret Sözleşmesi

İş bu e-satış sözleşmesi (Sözleşme) Körfez Mahallesi / İstiklal 5078.Sokak No:6/5 Samsun / Türkiye adresinde bulunan Veriweb İnternet Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ile internet üzerinden alışveriş yapan (www.veriweb.com.tr) ve adresini internet sayfasındaki ilgili forma yazmayı taahhüt eden (Alıcı) arasında aşağıda yer alan şartlar çerçevesinde imza altına alınmıştır.
Alıcı ve Veriweb İnternet Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. iş bu Sözleşme içerisinde birlikte kullanıldığında Taraflar olarak belirtilecektir.


Konu

Veriweb İnternet Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'in sahip olduğu www.veriweb.com.tr internet adresinde elektronik ortamda siparişini yaptığı ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


Genel Hükümler

1. Alıcının www.veriweb.com.tr üzerinden ürün alabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Yaş sınırı nedeni ile Alıcı olarak hareket edemeyen kişilerin adına, velisinin Alıcı olarak talepte bulunma zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde talepler işleme alınmayacaktır.
2. www.veriweb.com.tr'den kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi-EFT ile alışveriş yapılabilir. Alıcı tarafından bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler, www.veriweb.com.tr tarafından iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
3. www.veriweb.com.tr tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları muhtelif ürünlere göre değişiklik göstermektedir.
4. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Yurtiçi Kargo ile yapılır.

Tarafların Yükümlülükleri

1. www.veriweb.com.tr sattığı ürünler için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır.
Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır. İş bu sebeple gerçekleşebilecek gecikmelerden www.veriweb.com.tr sorumlu değildir. Eğer Alıcı siparişini banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyse, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilecektir.Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları veya Banka tarafından talep edilecek herhangi bir ücret ile ilgili olarak www.veriweb.com.tr sorumluluğu bulunmamaktadır.
2. Ürünlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected]'ye e-posta gönderebilirsiniz.Daha Sonra durum [email protected]'.trye bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. www.veriweb.com.tr ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
3. Sözleşmenin 5. Maddesinde yer alan mücbir sebepler dışında Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.veriweb.com.tr sorumludur.
4. Alıcı , hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı www.veriweb.com.tr taahhüt eder. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin www.veriweb.com.tr ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Alıcıya iade edilir. Ancak, Alıcı tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.
5. Alıcının Kredi kartı bilgileri sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz. Kayıtlı kartı silmek ya da bilgileri güncellemek istendiğinde Üyelik Bilgilerim sayfasından Kredi Kartlarım bölümüne ulaşarak işlemler gerçekleştirebilir. Bu ekranlarda da kart numarası güvenlik açısından gizlenmiştir. Mücbir Sebep Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, ekonomik kriz vb. durumlar) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Diğer Hükümler

1. Alıcı, www.veriweb.com.tr internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. www.veriweb.com.tr'den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
2. Sözleşme ekinde yer alan EK1 ve EK2 ile ayrılmaz bir bütündür ve birlikte değerlendirilecektir.
3. İş bu Sözleşmeden veya yorumlanmasından kaynaklanacak uyuşmazlıkların çözüm mercii Tüketici Hakem Heyetleri ile Samsun Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleridir.
İş bu sözleşme hakkında taraflar arasında www.veriweb.com.tr sitesinden alışveriş yapıldığında ilgili sunucu tarafından kaydedilen alışveriş tarihinde mutabakata varıldığı kabul edilmiştir.